Yenişehir/Mersin Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi hakkında bilgi

Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi adresi: Güvenevler Mah., 1. Cd, 33140 Yenişehir/Mersin

 Telefon numarası: 182 – (0324) 331 00 80

Web Sitesi:

Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi Haritadaki yeri:

 Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi tahlil sonuçları nasıl sorgulanır sorusu vatandaş tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi randevu sistemiyle birlikte artık tahlil sonuçları da görüntülenebiliyor. Peki, Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi tahlil sonuçları nasıl sorgulanır?

 

Bu uygulamalardan faydalanmak için öncelikle www.hastanerandevu.gov.tr internet adresine giderek giriş yapmak gerekiyor. Eğer daha önce üyelik almadıysanız, yeni üyelik oluşturmalısınız.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde yeni üyelik almak için www.hastanerandevu.gov.tr internet adresine gidilerek, sağ tarafta yer alan “Randevu Al” butonuna bastıktan sonra yönlendirilen sayfa MHRS giriş ekranı. Giriş ekranında isterseniz e-devlet ile giriş yapabilir, isterseniz de “Yeni Üye” seçeneğine tıklayarak üyelik işleminizi yapabilirsiniz. Üye olurken sizde belirleyeceğiniz bir şifre ve T.C. kimlik numaranız ile işlemi tamamlayabilirsiniz. MHRS Tahlil Sonucu Sorgulama İşlemi Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde giriş yaptıktan sonra, hangi hastanede tahlil yaptırdıysanız o hastaneyi seçerek, hastanenin ilgili tahlil sonuçları sayfasında size verilmiş olan randevu sonuç bilgileriniz ile sisteme tekrar giriş yaparak tahlil sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Burada bilinmesi gereken en önemli nokta ise tahlil sonuçları için sistem üzerinde her hastanenin farklı gösterme sisteminin bulunması. Yani bazı hastanelerde tahlil sonucunuzu görebilmek için doğum tarihi, barkot numarası gibi bilgiler istenebilir. Bu gibi durumlarda da hastaneyi arayarak MHRS tahlil sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

 

ÇALIŞMA SAATLERİ:

Türkiye’de 6300 tane sağlık ocağı bulunmaktadır. Güvenevler Aile Sağlığı Merkezi 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir.  cumartesi günleri açık olan aile sağlık merkezleri, Pazar günleri kapalıdır.