Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanları bizlerin en sıkıntılı anlarında yanımızda olurlar. Son zamanlarda Muratpaşa/Antalya bölgesinde insanlar Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı arıyorlar. Muratpaşa/Antalya bölgesinde Doktor Figen Yağmur Aslan hizmet vermektedir.Doktor Figen Yağmur Aslan hakkında iletişim ve randevu için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Doktor Figen Yağmur Aslan Telefon numarası : 0505 572 35 36

Adres: Deniz Mahallesi, Deniz Mahallesi Konyaaltı Cad. & 123. Sok. Uğur Apt. D:2, 07050 Muratpaşa/Antalya

Doktor Figen Yağmur Aslan Haritadaki yeri:

Sosyal medyada Doktor Figen Yağmur Aslan için kullanıcılar 16 reviews yorumda 4.5 puan vermişler. Daha fazla detay için buraya tıklayınız

Doktor Figen Yağmur Aslan Çalışma saatleri şu şekildedir:

Pazartesi: 9:30AM–7PM

Salı 9:30AM–7PM

Çarşamba:9:30AM–7PM

Perşembe:9:30AM–7PM

Cuma:9:30AM–7PM

Cumartesi:10AM–5PM

Pazar Closed

Ek Bilgi

Muratpaşa/Antalya Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümünde  nelere bakılır?

Nöron adlı sinir hücreleri, beyin, beyincik, omurilik ve omurilik soğanı ve sinir ağından oluşan sinir sistemi oldukça hassas ve karmaşık bir sistemdir. Bu sistemdeki bozulmalar cerrahi girişim gerektirebilir.  Nöroşirürji ya da Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniklerinde merkezi ve çevresel ( periferik ) sinir sistemindeki bozukluklara cerrahi yollarla müdahale edilir. Özel bir tıp alanı olan nöroşirürji bölümünde görev yapan uzmanlara nöroşirürjiyen veya nörocerrah denir. Eğitimi ve uygulama şekli kolay olmayan bu dalda yetişen uzman sayısı azdır. Büyük bir dikkat, sabır ve elbette ki deneyim gerektiren beyin, omurilik ve sinirlerle ilgili operasyonlar genellikle 5 ile 14 saat gibi uzun zaman dilimlerinde gerçekleştirilmektedir.

Nöroşirurji Bölümünde Bakılan Hastalıklar Nelerdir?

Kökeni latince olan Nöroşirürji sözcüğü, sinir hücresi olan “nöron” ve yaraları iyileştirmek anlamındaki “şirürji” sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Buradan yola çıkılırsa Nöroşirürji sinir sisteminin cerrahisi anlamına gelir. Nöroşirürji beyin ve omurilik başta olmak üzere ilgilendiği sağlık sorunlarına multidisipliner bir şekilde yaklaşır. Bu alanda başarıya ulaşmanın yolu tam donanımlı merkezlerden ve iyi bir ekipten geçer. Beyin ve Sinir Cerrahisi tıp teknolojisinin gelişmelerinden ve elde edilen yeniliklerden olumlu yönde etkilenir ve başarısını artırır. Toplumda en çok da ileri yaşlarda görülen beyin damarlarında tıkanma, beyin kanamaları, anevrizmalar,  herhangi bir yaşta görülen bel fıtıkları azımsanmayacak ölçüdedir ve tedavileri Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde yapılır.  Bu bölümün baktığı başlıca hastalıklar şunlardır:

*Beyin tümörleri ve biyopsileri

*Kafa (Beyin) ve omurga travmaları

* Trigeminal Nöralji ( şiddetli ve ani yüz ağrısı)

*Beyin kanamaları

* Arteriovenöz malformasyon

*Beyin damarlarındaki anevrizmalar

*Beyin damarlarındaki tıkanıklıklar

*Hidrosefali

*Spinal disrafizm

*Spina bifida

*Omurilik daralmaları

*Bel kaymaları

*Boyun ve bel fıtıkları

*El bileklerindeki sinir sıkışmaları

* Karotis stenozu

*Skolyoz

* Meningomyelosel

*Parkinson

*Epilepsi (ilaç tedavisine yanıt vermeyen türleri)

*Kafatasındaki doğumsal anomaliler

*Hipofiz bezindeki tümörler

*Agromegali

*Cushing hastalığı