Doç.Dr.Kadir Tufan
Doç.Dr.Kadir Tufan

Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanları bizlerin en sıkıntılı anlarında yanımızda olurlar. Son zamanlarda Yüreğir/Adana bölgesinde insanlar Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı arıyorlar. Yüreğir/Adana bölgesinde Doç.Dr.Kadir Tufan hizmet vermektedir.Doç.Dr.Kadir Tufan hakkında iletişim ve randevu için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Doç.Dr.Kadir Tufan Telefon numarası : (0322) 327 27 27

Adres: Dadaloğlu Mahallesi, Başkent Hastanesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı, Dadaloğlu Mah. 2591 Sk. No: 4/A, 01250 Yüreğir/Adana

Doç.Dr.Kadir Tufan Haritadaki yeri:

Sosyal medyada Doç.Dr.Kadir Tufan için kullanıcılar 5 reviews yorumda 5.0 puan vermişler. Daha fazla detay için buraya tıklayınız

Doç.Dr.Kadir Tufan Çalışma saatleri şu şekildedir:

Pazartesi: 8AM–5PM

Salı 8AM–5PM

Çarşamba:8AM–5PM

Perşembe:8AM–5PM

Cuma:8AM–5PM

Cumartesi:8AM–12PM

Pazar Closed

Ek Bilgi

Yüreğir/Adana Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümünde  nelere bakılır?

Nöron adlı sinir hücreleri, beyin, beyincik, omurilik ve omurilik soğanı ve sinir ağından oluşan sinir sistemi oldukça hassas ve karmaşık bir sistemdir. Bu sistemdeki bozulmalar cerrahi girişim gerektirebilir.  Nöroşirürji ya da Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniklerinde merkezi ve çevresel ( periferik ) sinir sistemindeki bozukluklara cerrahi yollarla müdahale edilir. Özel bir tıp alanı olan nöroşirürji bölümünde görev yapan uzmanlara nöroşirürjiyen veya nörocerrah denir. Eğitimi ve uygulama şekli kolay olmayan bu dalda yetişen uzman sayısı azdır. Büyük bir dikkat, sabır ve elbette ki deneyim gerektiren beyin, omurilik ve sinirlerle ilgili operasyonlar genellikle 5 ile 14 saat gibi uzun zaman dilimlerinde gerçekleştirilmektedir.

Nöroşirurji Bölümünde Bakılan Hastalıklar Nelerdir?

Kökeni latince olan Nöroşirürji sözcüğü, sinir hücresi olan “nöron” ve yaraları iyileştirmek anlamındaki “şirürji” sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Buradan yola çıkılırsa Nöroşirürji sinir sisteminin cerrahisi anlamına gelir. Nöroşirürji beyin ve omurilik başta olmak üzere ilgilendiği sağlık sorunlarına multidisipliner bir şekilde yaklaşır. Bu alanda başarıya ulaşmanın yolu tam donanımlı merkezlerden ve iyi bir ekipten geçer. Beyin ve Sinir Cerrahisi tıp teknolojisinin gelişmelerinden ve elde edilen yeniliklerden olumlu yönde etkilenir ve başarısını artırır. Toplumda en çok da ileri yaşlarda görülen beyin damarlarında tıkanma, beyin kanamaları, anevrizmalar,  herhangi bir yaşta görülen bel fıtıkları azımsanmayacak ölçüdedir ve tedavileri Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünde yapılır.  Bu bölümün baktığı başlıca hastalıklar şunlardır:

*Beyin tümörleri ve biyopsileri

*Kafa (Beyin) ve omurga travmaları

* Trigeminal Nöralji ( şiddetli ve ani yüz ağrısı)

*Beyin kanamaları

* Arteriovenöz malformasyon

*Beyin damarlarındaki anevrizmalar

*Beyin damarlarındaki tıkanıklıklar

*Hidrosefali

*Spinal disrafizm

*Spina bifida

*Omurilik daralmaları

*Bel kaymaları

*Boyun ve bel fıtıkları

*El bileklerindeki sinir sıkışmaları

* Karotis stenozu

*Skolyoz

* Meningomyelosel

*Parkinson

*Epilepsi (ilaç tedavisine yanıt vermeyen türleri)

*Kafatasındaki doğumsal anomaliler

*Hipofiz bezindeki tümörler

*Agromegali

*Cushing hastalığı